Informatyka tak jak inne techniczne dziedziny życia rozwinęła swoje możliwości w dynamiczny sposób. Dzięki temu naukowcy nie obcują już tylko ze zwykłymi komputerami ale mają styczność z komputerami o naprawdę dużej mocy obliczeniowej. Chociaż kwanty i kubity mogą kojarzyć się nam raczej z fizyką, to i w informatyce mają wiele zastosowań. Przyjrzyj się jakie operacje logiczne służą rozwoju komputerów kwantowych.
Jeżeli przyjmy się nowościom technologicznym, to dojdziemy do wniosku, że czas ery gigabjatów miną bezpowrotnie. Obecnie sprzedawane komputery powinny oferować terabajty na dysku i w pamięci komputera. Wszystko to miał swoje historyczne początki. Komputery kwantowe nie zostałyby opracowane, gdyby nie teorie z 80. 90. Lat XX wieku. Toffoli zaproponował słynną bramkę CN czyli Control – Not, która zmienia wartość wybranego bitu (0 na 1 albo 1 na 0), jeżeli kontrolny bit ma wartość 1. Operacje logiczne, w tym różnego rodzaju bramki logiczne, to podstawa komputerów kwantowych. Będą one niosły pomoc w wielu dziedzinach życia. Dlatego rozwój technologiczny stał się nieuniknionym elementem rzeczywistości, w której żyjemy.
Twoi znajomi spędzają wiele czasu przed ekranami laptopów, smartfonów i tabletów. Nie są świadomi tego jak powstały i dzięki komu zawdzięczają swój dobrostan. Nowa era komputerów kwantowych skutkować będzie kubitami, które wprawią stan elektronowy oraz stan wibrujący w polu magnetycznym i pozwolą uzyskać jeszcze większe obliczenia maszynowe. Kto wie może ty i twoi znajomi zyskacie dzięki temu możliwość przeniesienia się do rzeczywistości wirtualnej?
Zainstalowanie sobie jakiejś gry stworzonej w 2022 roku oraz gry z lat 90. XX wieku, pokaże tobie różnicę jaka dokonała się na przestrzeni 30 lat. Poznałeś subtelne wykorzystanie operacji logicznych przez komputery kwantowe. Czas zapoznać się z możliwościami jakie oferuje rynek gier, dzięki technologicznym ulepszeniom komputerów.