Młodzi ludzie przepełnieni są innowacyjnością, która często bywa pomysłem na udane życie zawodowe. Jak przekuć swoją ideę w udany biznes, gdzie szukać wsparcia i wreszcie – jak stworzyć model, który przyniesie zysk? Warto rozważyć studia kierunkowe dotyczące zarządzania strategicznego. Ogrom wiedzy przekazywanej przez kadrę profesorską pozwoli sukcesywnie wyprowadzić własną firmę na sam szczyt.
Start-up od podstaw
Zarządzanie strategiczne jest częścią oferty Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Kierunek startup studia Kraków to specjalizacja stworzona na potrzeby osób, które chcą sprawdzić się w roli początkujących przedsiębiorców, szukając w tym czasie pomysłu na model biznesowy swojej firmy. To innowacyjny kierunek, pozwalający zgłębić aktualną wiedzę i wykształcić umiejętności niezbędne na kierowniczym stanowisku.
Co można zyskać? Zalety kierunku
Prowadzenie start-upu w dużej mierze opiera się na kreatywności, lecz do osiągnięcia pełnego sukcesu potrzeba czegoś więcej. Znajomość branży nie zawsze determinuje powodzenie przedsiębiorstwa – do tego potrzebne jest również głębokie zrozumienie biznesu, zapotrzebowania odbiorcy i znajomość otoczenia. Przyda się także myślenie krytyczne, projektowe, a przede wszystkim analityczne. To wszystko można wykształcić na studiach I stopnia związanych z rozwijaniem start-upu.
Rozwijanie start-upu – dlaczego warto wybrać ten kierunek?
Zakładanie i rozwijanie własnego start-upu oznacza wejście w biznesowe środowisko i podążanie nieznanymi wcześniej ścieżkami. Program studiów jest zróżnicowany, a zajęcia prowadzone są w aktywnej formie, co szybko przekłada się na kształtowanie takich umiejętności, jak kreatywne czy krytyczne myślenie. Wśród kadry dydaktycznej znajdują się praktycy, którzy przetarli szlaki w zakresie relacji biznesowych i teraz prezentują pozyskaną wiedzę studentom. Przekazywane informacje są aktualne i zgodne z innowacyjnym modelem biznesowym.
Program zajęć
Studenci rozpoczynający naukę na kierunku zarządzania strategicznego dotyczącego zakładania i rozwijania start-upów biorą udział w zróżnicowanych zajęciach nastawionych na kształtowanie umiejętności praktycznych. W programie studiów znajdują się wykłady i ćwiczenia omawiające modele i trendy w środowisku start-upowym, a także nawiązujące do budowania tejże kultury. Studenci poznają możliwe źródła finansowania swoich pomysłów, a także metody tworzenia koncepcji efektywnego rozwijania start-upów. Wszystko w przystępnej i zrozumiałej formie.
Co po studiach?
Start-upem określa się nowo utworzone przedsiębiorstwo, którego twórcy szukają metod na zapewnienie zyskownego rozwoju. Absolwent kierunku wyposażony w potężną porcję wiedzy jest w stanie efektywnie poprowadzić własny start-up lub przyczynić się do rozwoju rodzinnej firmy. Ponadto może sprawdzić swoje umiejętności jako konsultant ds. rozwoju start-upów, koordynator dedykowanych programów lub pracownik jednego z takich przedsięwzięć. Wszystko dzięki poznanym metodom i narzędziom, które przełożą się na przewagę względem konkurencji.